Ve Sluníčku s Vašimi dětmi pracují paní učitelky:

Ivana Štefková
Bc. Lucie Nademlejnská

PROSINEC

Tento měsíc nás čeká:

1.12. Ozdoby, které si děti vyrobí s rodiči doma, pověsíme na vánoční stromeček na náměstí Ostrava – Jih.

6.12. Mikulášská nadílka (během dopoledne navštíví školku Mikuláš s andělem a možná i čertem). Děti mohou do školky přijít v tematickém oblečení/kostýmech.

7.12. od 15:30 si společně s rodiči a dětmi na školní zahradě zazpíváme koledy v rámci akce ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY. S sebou si můžete přinést prskavky. Prosím, děti si nejprve vyzvedněte na třídě. Sraz bude na školkové zahradě. (Tato akce je společná pro všechny třídy MŠ).

SOUTĚŽ O NEJHEZČÍ VÁNOČNÍ SVÍCEN

Milí rodiče,

jelikož jste se v hojném počtu zapojili do soutěže o skřítka Podzimníčka a pomohli tak vyzdobit prostory MŠ, dovolujeme si Vás pozvat do soutěže o nejhezčí vánoční svícen. Svícny nejrůznějších materiálů, tvarů a barev můžete nosit od 1.12. do 19.12. Svícny nám budou do Vánoc zdobit šatnu.

Budeme se těšit na Vaše svícny.

LISTOPAD

V listopadu jsme si s dětmi povídali o změnách v přírodě a o tom, jak se zvířátka připravují na zimu. Při pobytu venku jsme si změny ukázali názorně. Pozorovali jsme také ptáky a zajíce na školní zahradě. Sbírali jsme přírodniny a využívali také lanových prvků na zahradě.

Lampionový průvod a uspávání broučků

Děkujeme všem rodičům a dětem, kteří se zúčastnili akce Uspávání broučků. Budeme se těšit na další společné akce.

SOUTĚŽ O NEJHEZČÍHO A NEJORIGINÁLNĚJŠÍHO SKŘÍTKA PODZIMNÍČKA

Milí rodiče, děkujeme všem, kteří jste se společně s dětmi zapojili do soutěže. Jsme rádi, že Vaši skřítci pomohli vyzdobit prostory naší MŠ. Fotografie naleznete v galerii.

PODZIMNÍ DÍLNY

Milí rodiče, moc děkujeme za účast na podzimních dílnách. Budeme se těšit na další dílničky. Fotografie naleznete ve fotogalerii

ŘÍJEN

Nadále bude probíhat adaptace nových dětí. Společně se zaměříme na výuku, která bude odrážet změny v přírodě. Budeme si povídat například o ovoci a zelenině a o znacích podzimu. Při pobytu venku si znaky podzimu ukážeme prakticky.

ZÁŘÍ

V září jsme se zaměřili na adaptaci nových dětí, ale také na adaptaci stávajících dětí po prázdninách. Společně jsme si zahráli seznamovací hry, ukázali si, co a kde ve třídě a v prostorách školky najdeme. Naučili jsme se také poznat si svou značku a místečko v šatně. Adaptace probíhala a stále probíhá individuálně jelikož každé z dětí je jiné a potřebuje jiné množství času. Společně se však snažíme, abychom se ve třídě cítili dobře. Proto jsme se seznámili s pravidly třídy. Již umíme také různá říkadla a básničky, která jsme doplnili pohybem pro lepší zapamatování. Společně také zpíváme, cvičíme a hrajeme si venku.

Nová fotogalerie

Milí rodiče, všechny akce MŠ i třídy, činnosti, sportovní aktivity nebo oslavy narozenin Vašich dětí si můžete prohlédnout zde ve fotogalerii

Camera Flat Style Vector Icon - SuperAwesomeVectors

Milí rodiče, webové stránky MŠ prošly úpravami. Již není nutné proklikávat alba přes odkaz na rajče.cz. Nyní veškeré fotografie naleznete zde, přímo na našich stránkách.

A kde přesně? => Když najedete na kolonku třídy, rozbalí se Vám přehled tříd, po najetí na konkrétní třídu se Vám rozbalí podokno, kde máte možnost výběru „fotogalerie Sluníčko“, kde po kliknutí navštívíte přímo galerii.

„Řemeslo má zlaté dno“

Nově u nás v mateřské škole začínáme realizovat projekt s názvem „Řemeslo má zlaté dno“, který je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy.

Děti prostřednictvím tohoto projektu budou moci využívat vytvořenou řemeslnou dílnu u nás v MŠ, jejímž účelem bude vzbudit u dětí zájem o řemesla, seznámit je s pracovními nástroji a jejich použití, seznámit je s pěstitelskými a chovatelskými pracemi aj. Také se zúčastní různých výukových programů k polytechnickému vzdělávání. Jsme rádi, že jsme tento projekt mohli zařadit do naší MŠ.

Mensa

Naše mateřská škola spolupracuje s Dětskou Mensou, která se snaží rozvíjet (ne)jen  nadané děti. Aktivity mensy jsou zaměřeny na rozvoj tvořivosti, pozornosti, logiky, fantazie, efektivity učení, paměti a obecně na využívání mozkové kapacity. Děti se mohou rozvíjet prostřednictvím konstruktivních hraček, puzzle a dalších skládaček, prostřednictvím, logických a dalších her. Učíme se: samostatně myslet, poradit si, být kamarád, nebát se komunikovat, nestydět se objevovat, získávat zkušenosti, mít vlastní nápady, být originální. Fotografie naleznete v galerii.

Telefon:

Sekretariát (omlouvání dětí) : 596 787 528, 773 606 231

Vedoucí školní jídelny : 596 712 742, 777 886 770

Kancelář paní ředitelky: 595 782 584

klegova@msklegova.cz

sekretariat@msadamusova.cz

reditelka@msadamusova.cz

ucetni@msadamusova.cz

jidelna@msadamusova.cz

Školka Vyhlídka Valašské Meziříčí | U nás svítí slunce, i když venku prší.