V PTÁČKU s Vašimi dětmi pracují:

paní ředitelka: Mgr. Sandra Navrátilová

paní učitelky: Zdeňka Orálková

Jana Švédová

FOTOGRAFIE

Milí rodiče, všechny akce MŠ i třídy, činnosti, sportovní aktivity nebo oslavy narozenin Vašich dětí si můžete prohlédnout zde, na webových stránkách. A kde přesně? => Když najedete na kolonku třídy, rozbalí se Vám přehled tříd, po najetí na konkrétní třídu se Vám rozbalí podokno, kde máte možnost výběru „fotogalerie PTÁČEK“, kde po kliknutí najedete do naší galerie.

BŘEZEN – DUBEN

Nadcházející akce

Образовни календар – Основна школа "Браћа Барух"

21.3. – Divadlo „Kulíšek“ v MŠ

26.4 – K-trio pohádka „O Palečkovi“

LEDEN – ÚNOR

Vyhodnocení zimní soutěže

Top quality snowman background con snowfall scene ideale per natale e inverno sfondi | Foto Premium

Milí rodiče, těm kteří se zúčastnili soutěže o nejkrásnější zimní výrobek moc děkujeme a vážíme si Vaší snahy zúčastnit se těchto školních akcí. Děti byly odměněny různými odměnami, ze kterých měly velkou radost. K odměně si každý zúčastněný odnesl i diplom za účast v soutěži na památku. V naší fotogalerii naleznete i fotku těch dětí, které byly ve školce a mohly si tak odměny odnést domů. Na ostatní odměna ráda počká až zase do školky dorazí. 🙂 Ještě jednou děkujeme, že jsme společně mohli vyzdobit naši chodbu školky a už se moc těšíme až vyhlásíme další soutěž na jaře a vyzdobíme si tak chodbu Vašimi jarními výrobky. 🙂

K-trio divadlo

Divadlo v MŠ - Mateřská škola Letců

Dne 26.2 jdeme s dětmi dopoledne do K-tria na pohádku „Průzkumníci v lese“. Vybíráme 95 Kč.

K-trio pohádka

Detail

Dne 5.2. jdeme s dětmi do K-tria na pohádku „Jů a Hele na kouzelném paloučku“. Veškeré další informace se včas dozvíte v šatně třídy.

Divadlo K-trio

Dne 11.12. jdeme dopoledne do K-tria na divadelní představení „O Ježkovi a Myšce“. Vybíráme 95 Kč.

Více informací naleznete níže v přiložených souborech. Děkujeme za pochopení. 🙂

PODZIMNÍ SOUTĚŽ

ŘÍJEN

V Říjnu si povídáme o podzimu. Společně jsme si určili znaky podzimu a pojmenovali si demonstrační obrázky. Pohybově ztvárňujeme podzimní počasí a hrajeme oblíbenou hru „Bouřka“. Denně procvičujeme rytmizaci slov pomocí vytleskávání. K výuce využíváme také přírodniny ze kterých stavíme obrazce a zkoumáme jejich povrch. Fantazii rozvíjíme prostřednictvím výtvarných činností. Učíme se nové písně a básně a procvičujeme tak paměť.

Opakujte s námi

ZÁŘÍ

Děti se postupně adaptují na nové prostředí, kamarády a školní rok. Společně s dětmi jsme si vytvořili třídní pravidla, která se učíme a snažíme dodržovat. Povídali jsme si o kamarádství a o kouzelných slovíčkách. Děti jsou vedeny k samostatnosti v oblasti sebeobsluhy a již si samy přináší nádobí a nápoj ke stolu. S dětmi jsme procvičovali jemnou i hrubou motoriku a při cvičení jsme se zaměřili také na celkovou koordinaci celého těla. Rozvíjíme řeč a slovní zásobu a společně zkoušíme slova rytmizovat pomocí vytleskávání. Učíme se dny v týdnu, které denně určujeme. Dbáme na dodržování správného úchopu tužky, který musíme stále trénovat.

V NAŠÍ ŠKOLCE , VŠAK TO VÍME,

HRAJEME SI , NEZLOBÍME !

KRESLÍME A MALUJEME ,

PĚKNÉ HRY SI ZAHRAJEME.

SPOLU SE TU MÁME RÁDI,

VŽDYŤ JSME PŘECE KAMARÁDI.

Milí rodiče, milé děti,
srdečně Vás vítáme v novém školním roce!
Co děti potřebují do školky

pohodlné oblečení do třídy

pevné a bezpečné papuče (nazouváky nejsou vhodné)

dostatečné množství náhradního oblečení včetně spodního prádla a ponožek

pohodlné oblečení na zahradu, které si děti mohou ušpinit

boty do každého počasí (tenisky, gumáky)

Prosíme, všechny věci dětem podepište!

Uvidíme se 4. září ve třídě PTÁČEK (provoz třídy je od 7:00 do 15:00 hod.) Od 6:00 do 7:00 se děti schází ve třídě KVĚTINKA a od 16:00 do 16:30 se děti rozchází ve třídě KVĚTINKA.

Důležité kontakty

Everything Is Relative ~ Doodlewash® | Watercolor sketch, Colorful art, Art