Speciální Třída MOTÝLEK

Dětem v MOTÝLKU se s láskou věnují paní učitelky

Bc. Jolana Červenková – speciální pedagog

Mgr. Helena Červená – speciální pedagog

Iva Kostková – asistent pedagoga

Taťána Pittnerová – asistent pedagoga

 

Děti v logopedické učebně

Školní rok 2019/2020

ZÁŘÍ

Našim hlavním cílem bylo navazování kamarádských vztahů mezi dětmi (i pomocí příkladu postaviček Křemílka a Vochomůrky), osvojit si jména svých kamarádů. Na základě společných zážitků jsme vytvářeli radostný tým dětí a průvodců a dařilo se nám to pomocí písní, tanečků, pohybových her. Zapojovaly se všechny děti.

 

Děti s rytmickými nástroji:

,,Ty a já, my jmse dva,

my jsme dobří kamarádi,

protože se máme rádi.

Ty a já, my jsme dva,

Zatočme se dokola.

 

 

 Chodíme pravidelně sportovat na hřiště, kdy hrajeme míčové hry a děti tyto sportovní dny mají v oblibě.

Vždyť jsme zdravá školka!!!

A k ní patří i každodenní cvičení naší třídy v tělocvičně zvané ,,Dětský ráj“

Tak to jsme my, radostné děti třídy Motýlek

INTEGRACE U NÁS FUNGUJE:

Na školní zahradě podporujeme hru s dětmi ostatních tříd a děti mají pro své spontánní hry dostatek prostoru, času i kamarádů. Oblíbená jsou dětská odrážedla, ale také zahradní prvky.

Na závěr září jsme se společně s rodiči vydali na výlet autobusem do nedaleké Hrabovjanky. Bylo chladnější počasí tak jsme se nejprve zahřáli u ohýnku a ohybem na lanové opičí dráze, ale zvládli jsme i cestu po mostě přes řeku Ostravici. V rámci environmentálního zaměření naší školky vedeme děti k pěknému vztahu ke stromům, zvířátkám i neživé přírodě a tady bylo co pozorovat. Dětem se rozhodně opustit lesík nechtělo.

ostatní fotky na odkaze: https://bobisc.rajce.idnes.cz/