Dětem ve SLUNÍČKU se s láskou věnují paní učitelky

Ivana Štefková
Bc. Lucie Nademlejnská

VÍTÁME NOVÉ DĚTI VE TŘÍDĚ SLUNÍČKO

Milí rodiče a děti, rády bychom Vás přivítaly ve třídě Sluníčko. Budeme se na Vás těšit 1.9. od 7:00 ve třídě. Seznam dětí, které budou v tomto školním roce 2022/2023 třídu navštěvovat, naleznete na vchodových dveřích. Děti mají již přiděleny značky, které se jmény naleznete na poličkách v šatně.

CO S SEBOU NA PRVNÍ DEN?

Prosíme, přineste dětem: papuče, oblečení do školky, oblečení na ven (nechte v tašce na věšáku), náhradní oblečení. Vše prosím podepište. Pokud budou děti spát, prosím, doneste pyžamo s poutky na každém díle. Dále prosím přineste okopírovanou průkazku pojištěnce.

Prosím, o nahlášení telefonního čísla na rodiče učitelce.

Nová fotogalerie

Milí rodiče, všechny akce MŠ i třídy, činnosti, sportovní aktivity nebo oslavy narozenin Vašich dětí si můžete prohlédnout zde ve fotogalerii

Camera Flat Style Vector Icon - SuperAwesomeVectors

Milí rodiče, webové stránky MŠ prošly úpravami. Již není nutné proklikávat alba přes odkaz na rajče.cz. Nyní veškeré fotografie naleznete zde, přímo na našich stránkách.

A kde přesně? => Když najedete na kolonku třídy, rozbalí se Vám přehled tříd, po najetí na konkrétní třídu se Vám rozbalí podokno, kde máte možnost výběru „fotogalerie Sluníčko“, kde po kliknutí navštívíte přímo galerii.

„Řemeslo má zlaté dno“

Nově u nás v mateřské škole začínáme realizovat projekt s názvem „Řemeslo má zlaté dno“, který je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy.

Děti prostřednictvím tohoto projektu budou moci využívat vytvořenou řemeslnou dílnu u nás v MŠ, jejímž účelem bude vzbudit u dětí zájem o řemesla, seznámit je s pracovními nástroji a jejich použití, seznámit je s pěstitelskými a chovatelskými pracemi aj. Také se zúčastní různých výukových programů k polytechnickému vzdělávání. Jsme rádi, že jsme tento projekt mohli zařadit do naší MŠ.

Mensa

Naše mateřská škola spolupracuje s Dětskou Mensou, která se snaží rozvíjet (ne)jen  nadané děti. Aktivity mensy jsou zaměřeny na rozvoj tvořivosti, pozornosti, logiky, fantazie, efektivity učení, paměti a obecně na využívání mozkové kapacity. Děti se mohou rozvíjet prostřednictvím konstruktivních hraček, puzzle a dalších skládaček, prostřednictvím, logických a dalších her. Učíme se: samostatně myslet, poradit si, být kamarád, nebát se komunikovat, nestydět se objevovat, získávat zkušenosti, mít vlastní nápady, být originální.

ZÁŘÍ

NAŠE ŠKOLKA

Naše školka kouzelná je,
každý si v ní moc rád hraje.
Dovádíme, lumpačíme,
nikdy se však nemračíme.

Máme se tu všichni rádi
a jsme velcí kamarádí.

Jaro, léto, podzim, zima,
ve školce je prostě prima.

Telefon:

Sekretariát (omlouvání dětí) : 596 787 528, 773 606 231

Vedoucí školní jídelny : 596 712 742, 777 886 770

Kancelář paní ředitelky: 595 782 584

klegova@msklegova.cz

sekretariat@msadamusova.cz

reditelka@msadamusova.cz

ucetni@msadamusova.cz

jidelna@msadamusova.cz

Školka Vyhlídka Valašské Meziříčí | U nás svítí slunce, i když venku prší.