V KVĚTINCE s Vašimi dětmi pracují paní učitelky:

zástupkyně paní ředitelky Iva Glozarová

Aneta Dostálová

Milí rodiče, všechny akce MŠ i třídy, činnosti, sportovní aktivity nebo oslavy narozenin Vašich dětí si můžete prohlédnout zde, na webových stránkách. A kde přesně? => Když najedete na kolonku třídy, rozbalí se Vám přehled tříd, po najetí na konkrétní třídu se Vám rozbalí podokno, kde máte možnost výběru „fotogalerie Květinka“, kde po kliknutí najedete do naší galerie. 🙂

Březen – Duben

Pohybový festival

MŠ Zásada | info

Připomínáme, že Velké finále všech mateřských škol se koná ve středu 20. března 2024 v Atletické hale města Ostravy.

Všechny děti obdrží na tomto finále medaile a drobné odměny. Vítězové v družstvech navíc získají poháry a tři nejlepší mateřské školky obdrží finanční odměnu v hodnotě 12 000 Kč za zlatou, 10 000 Kč za stříbrnou a 8 000 Kč za bronzovou pozici.

Nadcházející akce

20.3 – Pohybový festival

21.3 – Divadlo „Kulíšek“ v MŠ

27.3 – Náslechový den v ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova v 1. třídě

27.3 – Beseda s Městskou policií v MŠ – BESIP „Cizí lidé“

26.4 – K-trio pohádka „O Palečkovi“

Leden – Únor

Pohybový festival

Atletická olympiáda 1. stupně ZŠ – Základní škola Polešovice

Naším úkolem je s dětmi průběžně od října 2023 do konce února 2024 trénovat a připravovat se na školní kola, které si zorganizujeme pravděpodobně nejlépe na začátku měsíce března 2024.

Velké finále všech mateřských škol se pak koná ve středu 20. března 2024 v Atletické hale města Ostravy. Včas Vás budeme informovat s dalšími informacemi o cestě tam apod. 🙂

Soutěžní disciplíny: běh na 50 metrů, skok z místa, hod medicinbalem (hod oběma rukama spodem) a smíšená štafeta 6 x 50 metrů (běží 3 dívky a 3 chlapci za MŠ, startovat se bude ze stoje nikoliv ze startovacích bloků).

Všechny děti obdrží na tomto finále medaile a drobné odměny. Vítězové v družstvech navíc získají poháry a tři nejlepší mateřské školky obdrží finanční odměnu v hodnotě 12 000 Kč za zlatou, 10 000 Kč za stříbrnou a 8 000 Kč za bronzovou pozici.

Tak nám držte palce při trénincích. 🙂

Sportovní akce

Barevný podzim | ZŠ Sezemice

Vítkovice i letos přivítají ve svých domácích prostorách Sportovního centra Dubiny malé kluky a holky, kterým jedno úterní dopoledne připraví program plný sportu a zábavy. Celá akce proběhne pod záštitou florbalového klubu 1. SC TEMPISH Vítkovice, kde si dopoledne plné zdravého pohybu a kupy legrace děti užijí ve společnosti trenérů, hráček a hráčů Vítkovic.

Na všechny malé sportovce a sportovkyně bude navíc za odměnu čekat drobný sladký dáreček na památku a dobití energie.

I jedno krátké sportovní dopoledne může v dětech zanechat velkou stopu, která povede k jejich dalším sportovním krůčkům.

Důležité informace:

Kdy: úterý 23.1.2024 od 9:00 do 11:00 hodin

Kde: Sportovní centrum Dubina (Horní 287, 700 30 Ostrava – Dubina)

S sebou: sportovní halovou obuv, sportovní oblečení, pití

Cena: 40 Kč/dítě

Děti prosím přiveďte do školky nejpozději do 8:00 hod.

Děkujeme a už se moc těšíme. 🙂

Zimní soutěž

Nadcházející akce třídy

Kalendář / kreslený vektorové a ilustrace, ručně kreslenými styl, obrazy na stěnu • obrazy organizuje, black - and-white, psací stůl | myloview.cz

9.1 „Zdravá pětka“ – přednáška ve třídě o lidském těle a jeho zdraví

23.1 „Škola cup“ – sportovní dopoledne

5.2 K-trio pohádka „Jů a Hele na kouzelném paloučku“

26.2 – K-trio pohádka „Průzkumníci v lese“

Listopad – Prosinec

Divadlo K-trio

Dne 11.12. jdeme dopoledne do K-tria na divadelní představení „O Ježkovi a Myšce“. Vybíráme 95 Kč.

Více informací naleznete níže v přiložených souborech. Děkujeme za pochopení. 🙂

Září – Říjen

NÁVŠTĚVA PLANETÁRIA

Planetárium Praha – planetum

Proběhne dne 25.10. (středa)

Odjezd od MŠ v 7:45 hodin

Prosíme, abyste děti přivedli do MŠ nejpozději v 7:30 h.

S sebou si děti do batůžku vezmou: pití a jednu sladkost (ne tvrdé bonbony ani žvýkačky). Svačinku budou mít děti ze školky.

Vybíráme 80 Kč.

TŘÍDNÍ SCHŮZKY - MŠ Beruška

Milí rodiče, dne 14.9. v 15:30 hod. proběhnou TŘÍDNÍ SCHŮZKY. Dozvíte se veškeré potřebné informace o průběhu tohoto školního roku. Prosíme rodiče, přijďte za námi do třídy PTÁČEK, v naší třídě bude probíhat provoz a pokud možno bez dětí.

Děkujeme a budeme se těšit. 🙂

Školky čas

Po prázdninách zas,

nastal školky čas.

Hodně jsme se těšili,

dlouho jsme tam nebyli.

Ve školce se učíme,

hrajeme si, cvičíme,

zpíváme si pro radost,

kamarádů máme dost.

Hola hola, školka volá!

Milí rodiče a děti, letní prázdniny nám pomalu končí a my se na Vás opět těšíme v tomto novém školním roce 2023/2024, ve kterém doufáme zažijeme spoustu zábavy, naučíme se něčemu novému a bude se nám spolu opět dobře spolupracovat. 🙂

Uvidíme se 4. září ve třídě KVĚTINKA – provoz třídy je od 6:00 do 16:30 hod.

Už se na Vás všechny moc a moc těšíme! Vaše paní učitelky. 🙂