V HŘÍBEČKU s Vašimi dětmi pracují paní učitelky:

Mgr. Helena Červená

Jana Bezručová

Milí rodiče, všechny akce MŠ i třídy, činnosti, sportovní aktivity nebo oslavy narozenin Vašich dětí si můžete prohlédnout zde, na webových stránkách. A kde přesně? => Když najedete na kolonku třídy, rozbalí se Vám přehled tříd, po najetí na konkrétní třídu se Vám rozbalí podokno, kde máte možnost výběru „fotogalerie Hříbek“, kde po kliknutí najedete do naší galerie. 🙂

Březen – Duben

Leden – Únor

Zimní olympiáda

Zimní olympijské hry 2018 – Alíkoviny – Alík.cz

Zimní olympiáda ve třídě Hříbek: děti si užily zimních radovánek na sněhu i na kopci. Jezdily na lopatách, závodily v běhu na kopec i s kopce, zvládly válení sudů s kopce, zahrály si „Kdo nejdál dohodí“, Kdo nejdál doskočí a samy vymýšlely další disciplíny.

Píseň: „Kuli, kuli, kulilá, to je koule sněhová.
            Tak tak tak, tak se staví sněhulák.
Báseň: Sněhulák
V hrnečkovém tralaláčku, ti to sluší sněhuláčku,
snad ti zítra přijde v poště, k tomu hrnci nové koště!
Na fotky se můžete podívat v naší fotogalerii. 🙂

POZOR SOUTĚŽ!

Akce „Zdravá pětka“

kreslené obrázky ovoce a zeleniny – Seznam.cz

9.1.2024 jsme v MŠ měli akci: „Zdravá pětka“, krásné makety potravin děti pojmenovaly, třídily do ledničky z krabice, pracovaly s obrázky lidského těla s orgány a přiřazovaly, které potraviny, kterému orgánu prospívají (ořechy mozku, rajčata srdci…) a které škodí(sůl kostem…). Ukládaly potraviny do ledničky z krabice, zopakovaly si pravidla nakupování. Vytvářely si z obrázku zdravou svačinku s využitím všech okruhů: bílkovin, sacharidů a ovoce a zeleniny. Také společné cvičení s prvky jógy objasňovalo dětem povědomí  zdravém životním stylu. A účinek? Hned druhý den na svačinku vypily všechny děti mléko!!! Rodiče, i vy nás prosím podpořte při vedení dětí k zdravým návykům. Děkujeme.

Listopad – Prosinec

Divadlo K-trio

Dne 11.12 jdeme dopoledne do K-tria na divadelní představení „O Ježkovi a Myšce“. Vybíráme 95 Kč.

Více informací naleznete níže v přiložených souborech. Děkujeme za pochopení. 🙂

Hrajeme si se strašidly

• Pojali jsme tento den trošku jinak. Rodiče podle svého zájmu vybavily děti kostýmy ze kterých měli děti radost.
  • Maminka od Matýska napekla domácí sušenky do světelného košíčku a při jejich ochutnávání nám Matýsek zahrál na foukací harmoniku. Mimochodem, ty sušenky byly skvělé !!! Moc děkujeme!
  • Děti si zatančily, soutěžily v běhu s úžasným koštětem od Alinky a pavoučkem Hliba.
  •  Ježibaba na nás přišla i s kouzelnickou knihou, naštěstí se jí nepodařilo nikoho začarovat.
  •  Kreslili jsme si pavouka, bubáky a hráli Kimovu hru s dětmi přinesenými předměty.
  • Také jsme se nezapomněli pobavit u internetové tabule.

Broučkiáda

6. 11. proběhla na naší zahradě super mega akce : „Broučkiáda“ aneb uspávání broučků a lampiónový průvod.“ Za krásného podzimního počasí proběhly na zahradě nejprve soutěže, při kterých si zasoutěžili i rodiče s dětmi: navíjeli pavoučka na dřívko, dokreslovali pavučinku a další. Děti měly  k dispozici občerstvení-nabídka  vedoucí kuchyně: horký čaj, vánočka a také banán. Posilněny si děti zatančily za hudby a potom již zahrabávaly broučky, které si nakreslily na kamínek, do listí. Po uspání broučků na zahradě jsme se vydali po osvětleném chodníčku do blízkého parku, kde si děti zatančily při večerním  osvětlení lampióny skladby: Bubáci a Mravenčí ukolébavka. Děti budou jistě na tanec večer v parku pod stromy vzpomínat už jako dospělí. Děkujeme organizátorům za  krásně připravenou akci !!!

Září – Říjen

Výlet na zámek Raduň

Fototapeta Pohádkový zámek

26. 9. jsme plně využili krásného dne k výletu. Zámek Raduň je vznešený, vítala nás kněžna a pozvala nás jako vzácné hosty do všech pokojů. Dámský, pánský, velká knihovna, kde si děti zazpívaly podle zámeckého klavíru. Nejvíce se dětem líbil dětský pokoj a jídelna s obrazem přes celou zeď. Krásná byla i cesta, kolem zámeckého rybníka. Děti byly z výletu nadšené a moc se jim na zámku líbilo. 🙂 Fotky naleznete v naší fotogalerii hříbeček. 🙂