DĚTEM V HŘÍBEČKU SE S LÁSKOU VĚNUJÍ:

ŘEDITELKA ŠKOLY JANA ŠVÉDOVÁ

UČITELKA MGR. HELENA ČERVENÁ

UČITELKA JOLANA KLUSOVÁ

ŠKOLNÍ ROK 2022/2023

MILÉ DĚTI VÍTEJTE VE TŘÍDĚ „Hříbek“

TĚŠÍ SE NA VÁS A VAŠE RODIČE PANÍ ŘEDITELKA, UČITELKA HELI.

„V naší školce jako v háji  plno zpěvu bývá,

každý žáček, jako ptáček, vesele si zpívá.“

1. den v naší třídě „Hříbek“ ve fotografiích

Milí rodiče a úžasné děti: máme za sebou dva týdny školky! Na co jsme se zaměřili: 

      – Kamarádské a radostné prostředí – každý den si zpíváme a hrajeme na rytmické nástroje:

  „My jsme malí muzikanti, bum, bum, bum, zahrajem si na bubínek, bum bum, bum.

My jsme malí muzikanti, dzin, dzin, dzin, zahrajem si na činely, dzin, dzin, dzin.

My jsme malí muzikanti, ťuk, ťuk, ťuk, zahrajem si na hůlečky ťuk, ťuk, ťuk.

My jsme malí muzikanti cink, cink, cink, zahrajem si na zvoneček, cink, cink, cink.“

Děti se seznámily s klavírem, zvonkohrou, kytarou, houslemi.

Opakovali jsme si písně „Kolo mlýnské“, „Hřej sluníčko, hřej“, „Travička zelená“

Děti se naučily říkadlo s pohybem – „DOMEČEK“

„To je střecha, to jsou dvě světýlka, to jsou dvě peřinky, tady jsou dveře a kdo chce navštívit domeček, musí zazvonit na tenhle zvoneček :cililink, cililink“. (Děti ukazují na čelo, oči, tváře, pusu a zazvoní na nosánek).

KAŽDÝ DEN JSME SI PRO RADOST A PRO ZDRAVÍ CVIČILY S PÍSNĚMI A ŘÍKADLY – VYROVNÁVACÍ A ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ. RELAXOVALI JSME PŘI POHYBOVÝCH HRÁCH -„HLEDÁM HOUBY DO POLÍVKY“..)

Výtvarně jsme si vytvořili galerii „HŘÍBEČKŮ“ k výzdobě schodiště.

Zahráli jsme si pohádky: „O koblížkovi“ a „O Křemílkovi s Vochomůrkou, jak našli housličky“ s autorskými loutkami a také jsme se podívali na pohádku na interaktivní tabuli. Každý den se ukládáme ke spaní s pohádkou a ukolébavkami, zpívanými učitelkou.

OSLAVILI JSME NAROZENINY LAURINKY A UČITELKY HELI.  SPOLEČNĚ JSME  SE VŠICHNI VYFOTOGRAFOVALI. A SAMOZŘEJMĚ JSME SI HRÁLI A HRÁLI.

A JE TADY POSLEDNÍ TÝDEN ZÁŘÍ,

co nám tyto dny přinesly:

Na naší třídu nastoupila paní učitelka Jolana Klusová a paní ředitelka místo ní odešla pracovat do třídy „Ptáček“

DĚTI SE NAUČILY PÍSEŇ : „BĚŽÍ LIŠKA K TÁBORU“ (NESE PYTEL ZÁZVORU, BĚŽ ZAJÍČKU BĚŽ ZA NÍ, POBER JÍ TO KOŘENÍ! JEŽEK ZA NÍ POSPÍCHÁ, ŽE JI PYTEL ROZPÍCHÁ, LIŠKA SE MU SCHOVALA, JEŠTĚ SE MU VYSMÁLA).

Zahráli jsme si na orffovy nástroje říkadlo: „HASTRMANE, TATRMANE, DEJ NÁM KŮŽI NA BUBEN, BUDEME TI BUBNOVATI, AŽ VYLEZEŠ Z VODY VEN“. Na maňásku vodníka jsme si otestovali znalost barev u dětí a také jsme si upevnili píseň: „Skákal pes, přes oves, přes zelenou louku. Šel za ním, myslivec, péro na klobouku“ metodou dramatizace písně s předměty a maňásky.

DĚTI TAKÉ NAKRESLILY OBRÁZEK NAZVANÝ:“DÉŠŤ“ A ZAHRÁLY SI S MRÁČKEM. JE ZÁVĚR MĚSÍCE, DĚTI JSOU ADAPTOVANÉ NA ŠKOLKU, VESELÉ A AKTIVNÍ.

INFORMACE PRO RODIČE: 28. ZÁŘÍ JE STATNÍ SVÁTEK A MŠ JE ZAVŘENÁ. JE TŘEBA NAHLÁSIT UČITELKÁM, KTERÉ DĚTI PŘIJDOU DO MŠ VE ČTVRTEK A V PÁTEK – BUDE V PROVOZU TŘÍDA „KVĚTINKA“

 

 

 

ČERVEN:

Loučení s předškoláky

Milí rodiče, vkládáme Vám zde odkaz pro shlédnutí prezentace k rozloučení s předškoláky. Můžete se na ni podívat z domu i s doprovodem písně. 🙂 Prezentace je soukromá, dá se zobrazit pouze, pokud máte odkaz: https://youtu.be/-TFYThJ7kv0

Na co se těšíme:

1. 6. DEN DĚTÍ NA ZAHRADĚ MŠ

2.6. FOCENÍ -TŘÍDNÍ FOTOGRAFIE DĚTÍ NA ŠKOLNÍ ZAHRADĚ

8.6. VÝLET DO VČELAŘSKÉHO AREÁLU CHLEBOVICE, ODJEZD AUTOBUSEM V 8 HOD. NÁVRAT 12 HOD.

27. 6.  LOUČENÍ SE ŠKOLÁKY V KULTURNÍM DOMĚ K-TRIO OD 15:30 HOD.

KVĚTEN

Co nás ještě v květnu čeká:

EMIČKA ZE TŘÍDY HŘÍBEČEK SI PŮJDE 24. 5. PRO SLAVNOSTNÍ PŘEDÁNÍ OCENĚNÍ ZA 3. MÍSTO VE VÝTVARNÉ  SOUTĚŽI : „Požární ochrana očima dětí“ A TO DO HASIČSKÉHO MUZEA MĚSTA OSTRAVY. BLAHOPŘEJEME !!!

        17.5.  nás navštíví děti ze ZUŠ PETRŽELKY s hudebním programem: ukázka z večerníčků. Začátek v 9,45 hod.

18.5. plánujeme návštěvu knihovny v KD Trio: „SE ZVÍŘÁTKY DO POHÁDKY“. Čas: 10,00 hod.

 

  Téma v naší třídě je : „Květen – svátek maminek a mláďátek“

10.5. 2022 Pozvali jsme maminky do třídy Hříbek na oslavu Dne matek.

„Letí, letí písnička, k naší mámě doletí, poslyš milá maminko, pozdrav od hodných dětí“

Zpívaly děti hned v úvodu besídky a obdarovaly maminky šeříkem a vzápětí rozbalovaly pro maminky jeden dáreček za druhým:

– veršovanou pohádku „O červené karkulce“

 • -zpívanou pohádku „Perníková chaloupka“
 • -improvizovaný taneček se šátečky na skladbu KVĚTEN
 • – hudebně pohybovou hru Na Šípkovou Růženku

– básně o mamince 

DĚKUJEME RODIČŮM ZA KRÁSNOU NÁLADU A SPOUSTU DOBRÉ POHODY!

10.5.  PROBĚHLA BESEDA S POLICIÍ – BESIP

DĚTI SE PROCVIČILY V PRAVIDLECH SILNIČNÍHO PROVOZU A UPEVNILY SI SCHOPNOST ROZHLÉDNOUT SE NA PŘECHODĚ A VNÍMAT MOŽNÉ NEBEZPEČÍ.

11.5.  VÝLET DOLNÍ VÍTKOVICE

SVĚT TECHNIKY

DĚTI S NADŠENÍM PROCHÁZELY LABYRINTEM, HRÁLY SI NA STAVITELE, LÉKAŘE, PRODAVAČE, PAVOUČÍ DĚTI, PROSTĚ SPOUSTA SKVĚLÉ A POUČNÉ ZÁBAVY. PŘI JÍZDĚ AUTOBUSEM JSME SI PROCVIČILI JEDNOTLIVÉ ČÁSTI OSTRAVY A JEJICH ZAJÍMAVOSTI.

                                                              PROBĚHL FOTBALOVÝ TURNAJ MATEŘSKÝCH ŠKOL OSTRAVA JIH – NA FOTBALOVÉM HŘIŠTI :TJ VÍTKOVICE.  SKVĚLE PŘIPRAVENÉ SPORTOVNÍ DOPOLEDNE PRO PŘEDŠKOLÁKY – KLUKY I HOLKY, KAŽDÁ ŠKOLKA  MĚLA TRENÉRA I ASISTENTA, VŠE S HUDBOU, POHOŠTĚNÍM A DOKONCE „ZLATÝMI MEDAILEMI“  !!

DUBEN

 NOVÁ FOTOGALERIE 

Milí rodiče, vylepšili jsme pro Vás naše webové stránky školky. A proto nyní veškeré fotografie naleznete zde, přímo na našich stránkách.

A kde přesně? => Když najedete na kolonku třídy, rozbalí se Vám přehled tříd, po najetí na konkrétní třídu se Vám rozbalí podokno, kde máte možnost výběru „fotogalerie Květinka“, kde po kliknutí najedete do naší galerie. 🙂

Řemeslo má zlaté dno

Nově u nás ve školce, začínáme realizovat projekt s názvem „Řemeslo má zlaté dno“, který je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy.

Děti prostřednictvím tohoto projektu budou moci využívat vytvořenou řemeslnou dílnu u nás ve školce, která bude mít za účel vzbudit u dětí zájem o řemesla, seznámit je s pracovními nástroji a jejich použitím, seznámit je s pěstitelskými a chovatelskými pracemi aj. Také se zúčastní různých výukových programů k polytechnickému vzdělávání. Na tento projekt se moc těšíme. 🙂

 

CO NÁS ČEKÁ A JAKÝ MÁME PROGRAM:

1) 6.4.2022  ATLETICKÁ HALA OSTRAVA-POHYBOVÝ FESTIVAL MŠ OSTRAVA-JIH

2) 7.4. 2022 VÝLET ŠKOLNÍM AUTOBUSEM NA ZÁMEK RADÚŇ „VELIKONOCE S KOMTESKOU“

3) 21. 4. 2022  VÝLET DO PLANETÁRIA V O-PORUBĚ -VZDĚLÁVACÍ PROGRAM (HVĚZDY, PLANETY)

4) 21. 4. 2022 DEN ZEMĚ NA ZAHRADĚ MATEŘSKÉ ŠKOLY S RODIČI

VYUŽITÍ POMŮCEK K ENVIRONMENTÁLNÍ VÝCHOVĚ (STÍNY ZVÍŘÁTEK, MALOVÁNÍ NA HRAD, LOVENÍ RYBIČEK, KDE ZVÍŘÁTKA BYDLÍ, MALOVÁNÍ BLÁTEM, KALENDÁŘ PŘÍRODY, HADÍ STEZKA ATD.)

TÉMATY NA MĚSÍC DUBEN JSOU: „TĚŠÍME SE NA VELIKONOCE“ RODIČE V ODPOLEDNÍCH HODINÁCH PŘIŠLI DO MŠ NA „VELIKONOČNÍ DÍLNIČKY“

DALŠÍM TÉMATEM JE: „SLAVÍME SVÁTEK ZEMĚ“

“ VESMÍR NA INTERAKTIVNÍ TABULI A V ENCYKLOPEDIÍCH“

VŽDY DĚTI SVÉ ZÁŽITKY ZPRACOVÁVAJÍ VÝTVARNĚ A DOSAHUJÍ PĚKNÝCH VÝSLEDKŮ!!

EMIČKA S. ZÍSKALA V SOUTĚŽI DĚTSKÝCH DÍLEK 3. MÍSTO.

DĚKUJEME RODIČŮM ZA JEJICH SPOLUPRÁCI A RODIČŮM SÁRINKY ZA SPONZORSTVÍ SLADKOSTÍ KE DNI ZEMĚ!

BŘEZEN

 

NYNÍ MÁME TÉMA “ BUDU ŠKOLÁKEM“

PRVNÍ TÝDEN JSME SE SOUSTŘEDILI NA PRÁCI  S KNIHOU

                PLNILI JSME RŮZNÉ ÚKOLY A KVÍZY A TO I PŘES JARNÍ PRÁZDNINY, NA VYŽÁDÁNÍ DĚTÍ.  DRUHÝ TÝDEN JSME SE ZAMĚŘILI NA GEOMETRICKÉ TVARY A JEJICH ROZPOZNÁVÁNÍ NA DOPRAVNÍCH ZNAČKÁCH.

ZAHÁJILI JSME PŘÍPRAVU NA „POHYBOVÝ  FESTIVAL“, KTERÝ POŘÁDÁ O-JIH. JEDNÁ SE O ŠTAFETOVÝ BĚH NA 50 METRŮ, SKOK DO DÁLKY A HOD MEDICIMBALEM DO DÁLKY.

TRÉNUJEME NA ATLETICKÉM HŘIŠTI ZŠ LUKÁŠOVÉ

 

MĚSÍC BŘEZEN JE TAKÉ MĚSÍC KNIHY A MY JSME  SE  V KD TRIO   14. 3. ÚČASTNILI  DIVADELNÍHO  PŘEDSTAVENÍ: „U PERNÍKOVÉ CHALOUPKY“ . 

DĚTI SI VE ŠKOLCE POSKLÁDALY PERNÍKOVOU CHALOUPKU ZE SUŠENEK, OPLATKŮ A DALŠÍCH SLADKOSTÍ A NÁSLEDNĚ CHALOUPKU NAMALOVALY.

 

ÚNOR 2022

„HALÓ PANE KARNEVALE, POJĎTE DÁLE, POJĎTE DÁLE….“

DĚKUJEME RODIČŮM ZA KRÁSNÉ MASKY, DĚTI SI V NICH ZATANČILY, ZASOUTĚŽILY  A  UŽILY SI  SPOUSTU HER A HÁDANEK.

 

ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY TOKIO 2022

TÉMA ZIMNÍCH OLYMPIJSKÝCH HER JSME DĚTEM PŘIBLIŽOVALI,  JAK SLEDOVÁNÍM VIDEO ZÁZNAMU NA INTERAKTIVNÍ TABULI- DĚTI SE SEZNÁMILY SE ZIMNÍMI SPORTY (SKOKY NA LYŽÍCH, KRASOBRUSLENÍ, BIATLON, RYCHLOBRUSLENÍ, BĚH NA LYŽÍCH, AKROBATICIE NA LYŽÍCH, OBŘÍ SLALOM). SLEDOVALI JSME ÚSPĚCHY  NAŠICH SPORTOVCŮ:LEDECKÉ, SÁBLIKOVÉ A OSLAVOVALI JEJICH MEDAILE. OSLAVOVALI JSME TAKÉ MEDAILE SLOVENSKÝCH SPORTOVCŮ (HOKEJISTŮ A VLHOVÉ). DĚTI SI V MŠ ZAHRÁLY HOKEJ, SLALOM, POZNÁVALY VLAJKY SPORTOVCŮ RŮZNÝCH ZEMÍ, MODELOVALY OLYMPIJSKÉ KRUHY, MALOVALY VLAJKY. ZNOVU SI PŘIPOMNĚLY NAŠI VLAJKU, STÁTNÍ HYMNU,STÁTNÍ ZNAK, ALE TAKÉ HYMNU SLOVENSKA A UKRAJINY NA INTERAKTIVNÍ TABULE S PROGRAMEM CT EDUCATE. POZNÁVALY ZEMI POŘÁDAJÍCÍ OH – ČÍNU, JEJÍ VLAJKU A SLEDOVALY FOTOGRAFIE ZE ZÁVĚRU OH.

 

LEDEN 2022

VŠEM DĚTEM A RODIČŮM PŘEJEME KRÁSNÝ A ÚSPĚŠNÝ ROK 2022

V MĚSÍCI LEDNU JSME SI KROMĚ JINÉHO ZAŘADILI TÉMA :“ZVÍŘÁTKA V ZIMĚ“.  DĚTI ZÍSKALY SPOUSTU DALŠÍCH INFORMACÍ O ZVÍŘÁTKÁCH A PÉČI LIDÍ O ZVĚŘ V ZIMĚ .  TAK JSME USKUTEČŇOVALI ENVIRONMETÁLNÍ VÝCHOVU – ČÍM VÍCE SE DĚTI O ZVÍŘÁTKÁCH DOZVĚDÍ, TÍM CITLIVĚJŠÍ VZTAH K NIM ZÍSKAJÍ.  NA ZÁVĚR SI DĚTI ZVÍŘÁTKA NAKRESLILY .

„ZIMA  JE,  ZIMA JE , CESTIČKA BÍLÁ JE, SYPE SE SYPE SE BÍLÝ SNÍH..“ Využili jsme krásné počasí k zimním radovánkám – sáňkování, jízdě na bobech či na lopatě. A to jak na velkém kopci u ZŠ U haldy, tak na kopci za naší školkou. Děti se učily nejen bezpečné jízdě, ale také podělit se o sáně a spolupracovat při jízdě. Pozor – jedu!

A TO JE KOPEC ZA NAŠÍ ŠKOLIČKOU !

 TADY JE VÝTVARNÉ ZPRACOVÁNÍ NAŠICH ZÁŽITKŮ:

 

KROMĚ SPORTU JSME SI  V NAŠÍ TŘÍDĚ ZAŽILI SPOUSTU LEGRACE PŘI PROGRAMOVÁNÍ ROBOTICKÉ VČELY, DĚTI SI PROCVIČILY POJMY VLEVO, VPRAVO, DOPŘEDU, DOZADU, POČÍTALI JSME NAPROGRAMOVANÉ KROKY, DĚTI SE SEZNÁMILY SE SYMBLY VYMAZAT PAMĚŤ A PAUZA. UČILY SE MYSLET DOPŘEDU – PLÁNOVAT. MENZA !

ROZVÍJÍME TVOŘIVOST DĚTÍ- TEXTILNÍ KOLÁŽ- SOVA – DĚTI SI VYZDOBILY SCHODIŠTĚ TŘÍDY


PŘI NEPŘÍZNIVÉM POČASÍ JSME SI ŠLI RELAXOVAT DO NAŠÍ TĚLOCVIČNY ZVANÉ DĚTSKÝ RÁJ. ZVYŠUJEME NAŠI KONDIČKU A OBRATNOST. JSME SKUTEČNĚ „ZDRAVÁ ŠKOLKA“. DĚTI ZDE ZAŽIJÍ SPOUSTU RADOSTI !!!!

NA TŘÍDĚ JSME V MĚSÍCI LEDNU PLNILI „SNĚHULÁČKOVY ÚKOLY“ – DIGITÁLNÍ GRAMOTNOST A SPOLUPRÁCE S MENZOU. POCHVALA SNĚHULÁČKEM ZA SPLNĚNÝ ÚKOL BYLA DĚTEM MILÁ.

OSLAVILI JSME TAKÉ NAROZENINY NAŠÍ EMIČKY. BLAHOPŘEJEME !

 

MY TŘI KRÁLOVÉ JDEME K VÁM, ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ VINŠUJEM VÁM!

 

 

 


Další fotografie zde: https://bobisc.rajce.idnes.cz/Leden_2022/

PROSINEC

VÁNOCE
Vektorová grafika kreslený vánoční stromek #13949570 | fotobanka Fotky&Foto

Do školky nám přiletěl Ježíšek o něco dříve a děti měly velkou radost z dárků, které přinesl. Také jsme s dětmi natočili besídku. Na fotky a video z besídky se můžete podívat v odkaze přiloženém níže. 🙂

https://petramsklegova.rajce.idnes.cz/Vanoce_ve_skolce/

 

Mikuláš 

Ve školce nás navštívili dvě hodné čertice, které poslal Mikuláš. Čertice si od dětí poslechly písničku a básničku a za odměnu dostaly od čertic balíčky s odměnami. Dětem se čertice moc líbily. Na fotky se můžete podívat v odkaze přiloženém níže. 🙂

https://petramsklegova.rajce.idnes.cz/Mikulas/

 

LISTOPAD

Účast dětí Hříbek ve výtvarné soutěži: „BAREVNÝ PODZIM“ 2021  Cenu jsme sice nevyhráli, ale obdrželi jsme účastnický list. Vernisáž výstavy nejlepších prací potrvá v  DDM Ostrava Poruba, ul. Majerové 23/1722 do 1. prosince.

NA PODZIM JSME OSLAVILI 6. NAROZENINY ERIČKA S PŘÍHODNÝM POHOŠTĚNÍM – ČOKO-HŘÍBKY

VE HRÁCH SE DĚTI PŘIPRAVOVALY NA HORŠÍ POČASÍ A VYTVÁŘELY SI VOZIDLA SE STŘÍŠKOU

MILÍ RODIČE A DĚTI, OPAKUJTE SI PROSÍM NĚKTERÉ PÍSNIČKY A ŘÍKADLA ZE ŠKOLIČKY:

LISTOPAD, LISTOPAD, LÍSTEČEK MI NA DLAŇ PAD. ZLATÝ LÍSTEK Z JAVORA, ZIMA UŽ JDE DO DVORA.“

„VLAŠTOVIČKO LEŤ, UŽ JE NA TĚ ČAS, LISTÍ ŽLOUTNE, POLETUJE, PO STRNIŠTI VÍTR DUJE, BUDE BRZY MRÁZ.“

        „TIŠE DĚTI JEŽEK SPÍ, AŤ HO NIKDO NEVZBUDÍ! JÁ MÁM DOMA OVCI, MOHU DUPAT JAK CHCI. JÁ MÁM DOMA BERANA, MOHU DUPAT NOHAMA. JEŽKU VSTÁVEJ.

„DRAKU, DRAKU VYLEŤ VÝŠ A JEŠTĚ VÝŠ, NEBOJ SE ŽE MEZI MRAKY ZABLOUDÍŠ. KLUBKO DĚTÍ Z OČÍ SE TI NEZTRATÍ, UDRŽÍ TĚ JAK KONÍČKA V OPRATI. AŽ UVIDÍŠ VLAŠTOVIČKY VARUJ JE: ŽE UŽ LISTÍ PODZIM ZLATEM MALUJE.“

Milí rodiče a děti,  29.11. nebo 30 11. budou na náměstí Ostrava-Jih navezeny pro každou MŠ smrčky v květináčích, výška 150 cm. Prosím rodiče, aby se zapojili do akce: ZDOBENÍ VÁNOČNÍCH STROMKŮ A DOMA S DĚTMI VYROBILI 1 OZDOBU NA NÁŠ STROMEČEK /baňku, řetěz, perníček, vločku…/ a přinesli do MŠ. Z KAŽDÉ TŘÍDY BUDOU VYBRÁNY NEJKRÁSNĚJŠÍ OZDOBY A JEDNA Z UČITELEK JIMI STROMEČEK NA NÁMĚSTÍ OZDOBÍ.  ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU BUDE JIŽ 1.12.2021!

Všechny vás moc zdraví učitelka HELI a těším se, až se zase uvidíme!!!

 

ŘÍJEN

 

Dary podzimní přírody k dekoracím | Bytdumzahrada.cz

Měsíc říjen byl velmi bohatý na aktivity :

1) V rámci našeho enviromentálního zaměření jsme 4. října oslavili DEN ZVÍŘAT. A to ve spolupráci
s rodiči. Každé dítě si přineslo svoji oblíbenou plyšovou hračku zvířátka, se kterou se prezentovalo,
Sešly se nám tu nádherné kousky: klokan a tři klokánci v kapsičce, obrovský plameňák, pštros, panda,
papoušek, hrající velbloud a další. Četli jsme si o nich z naší Velké obrázkové knížky zvířat a dětem se
podařilo svá zvířátka krásně nakreslit. Další dny jsme si zahráli pohádku O Smolíčkovi, naučili se píseň
,,Na tý louce zelený“ a vymodelovali jsme úžasné jeleny. Až nám bylo líto téma ukončit.
2) Velmi oblíbenou pravidelnou (2x týdně) aktivitou dětí zůstává NÁVŠTĚVA TENISOVÝCH KURTŮ. mají půjčené dětské tenisové rakety a míčky a v rámci projektu TALENT ROZVÍJÍME ODMALA, HRAJÍ TENIS.
RADOSTÍ Z POHYBU KE ZDRAVÉ ŠKOLCE.
3) V měsíci říjnu proběhly ve spolupráci s rodiči PODZIMNÍ DÍLNY – WORK-SHOPRodiče opět ukázali,jak jsou velmi kreativní a šikovní, když s dětmi doma vyráběli z kaštanů, šišek, žaludů, šípků, lístků krásné výrobky na výstavu prostor v MŠ.  MOC DĚKUJEME DĚTEM A RODIČŮM!
4) Nyní u nás ve třídě Hříbek probíhá TŘÍDNÍ OLYMPIÁDA DESKOVÝCH HER a opět ve spolupráci s rodiči. Děti se prezentovaly svými deskovými hrami, které učily své kamarády. Společně s deskovými hrami ze školky mají velký výběr k rozvoji rozumových schopností. Naši někteří rodiče se také zapojili do LOGICKÉ OLYMPIÁDY 2021, KTEROU POŘÁDÁ MENZA, se kterou má naše MŠ spolupráci. Opět všem děkujeme!
                                                                                         

         

 

ŠKOLNÍ ROK 2021/2022

VÍTÁME VŠECHNY DĚTI V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE.  PŘEJEME VÁM, AT´ SE VÁM V NAŠÍ ŠKOLIČCE LÍBÍ  A  AT´ ,,UČENÍ „JE PRO VÁS ZÁBAVOU A HROU. 

KAMARÁDI A POHODOVÁ ATMOSFÉRA  VÁS BUDE PROVÁZET KAŽDÝM DNEM 🙂

Výlety 

Zde přikládám odkaz, kde se můžete podívat na fotky z našeho výletu do Klimkovic. 🙂 

https://bobisc.rajce.idnes.cz/Vylet_do_Klimkovic/

Níže přikládám odkaz z výletu na ranč v Hlučíně. 🙂

https://bobisc.rajce.idnes.cz/Ranc_Hlucin/

 

První dny ve školce

Na zbylé fotografie se můžete podívat v odkaze přiloženém níže. 🙂 

https://bobisc.rajce.idnes.cz/Zari_1._den/

ČERVEN

LOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY

22.6.2021 proběhlo ve třídě Hříbek rozloučení s předškoláky. Děti si zatančily tance indiánů s tomahavky, střílely šípy z luků, indiánky nosily vodu. Děti předvedly anglické písně i báseň, přednesly „Pohádku naruby“ a  báseň k zaměření Zdravé školky-„Pacient a doktor“. Vše jsme natočili on-line pro rodiče. Děti velice zaujalo pasování na školáky, líbila se i pamětní listina. Přejeme dětem pěkné prázdniny a prima školu!!!

DEN DĚTÍ

1.6. jsme oslavili Den dětí ve třídě Hříbek. Děti byly obdarovány malovanými kamínky a medailemi, vesele jsme si zasoutěžili s odměnami-dětským tetováním. 2. 6. jsme se vypravili na výlet – zámek Radúň. Měli jsme výukový program v oranžérii, který korespondoval se environmentálním zaměřením naší školy. Obě akce byly velmi vydařené, užili jsme si to všichni!

DĚTI SVĚTA

 

  KVĚTEN

                                                                   Moje rodina 

Den matek 9.5.2021

DNE 5. KVĚTNA PROBĚHLA NA NAŠÍ TŘÍDĚ BESÍDKA PRO MÁMY

KAŽDÉ DÍTĚ MĚLO SVOJI BÁSEŇ PRO MAMINKU, TANČILI JSME TANEC S VRBOVÝMI PROUTKY NA PÍSEŇ:“ VRBY SE NÁM ZELENAJÍ“, ZAHRÁLI JSME MAMINKÁM K SVÁTKU POHÁDKU: „O KOBLÍŽKOVI“, ZAZPÍVALI PÍSEŇ:“PETRKLÍČ“ A ZAKONČILI JSME OBLÍBENOU BÁSNÍ: „TULIPÁN“MAMINKY JEŠTĚ NEMOHLY BÝT S NÁMI, TAK POSÍLÁME ALESPOŇ FOTKY Z POHÁDKY A VŠE JSME NATOČILI NA VIDEO.

DUBEN

OSLAVILI JSME DEN ZEMĚ NEJEN NOVÝMI PÍSNIČKAMI A TANEČKY:

VRBY SE NÁM ZELENAJÍ, NA VŠE STRANY ROZKVÉTAJÍ,

RADUJME SE, VESELME SE!

ŽEŽULIČKA V HÁJI ZPÍVÁ, SEDMIHLÁSEK SE OZÝVÁ,

RADUJME SE, VESELME SE!“

 

PETRKLÍČ  K JARU KLÍČ,

CO VŠECHNO MUSÍ OTEVŘÍT,

NA HORÁCH POTOKY A V LESE STUDÁNKU,

TISÍC PTAČÍCH HNÍZD, TISÍC PTAČÍCH HNÍZD,

HRDÉLKA SKŘIVÁNKŮ, HRDÉLKA SKŘIVÁNKŮ,

ABY SE MOHLA ROZEZPÍVAT,  NAD KVĚTY JEŽ OTEVŘEL,

PETRKLÍČ K JARU KLÍČ, PETRKLÍČ  K JARU KLÍČ.“

 

NEJVĚTŠÍ RADOSTÍ DĚTÍ VŠAK BYL KARNEVAL ZVÍŘAT

 

12. 4. UKONČENÍ DISTANČNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ

DĚKUJEME PŘEDŠKOLÁKŮM A JEJICH RODIČŮM ZA MATERIÁLY , VÝROBKY, KNÍŽKU „NEZNÁLEK“, GRAFOMOTORICKÉ LISTY –  PŘINESENÉ DO MŚ K PREZENTACI. TAKÉ ZA ÚČAST NA ON-LINE SOUTĚŽI, KTEROU POŘÁDALA  KNIHOVNA  – EMA A MATÝSEK ZÍSKALI DÁREK! DĚTI BYLY  V  HŘÍBKU ODMĚNĚNY ODZNAKY, PŘÍPADNĚ DIPLOMEM,  MAMINKY JARNÍ KYTIČKOU.

Informace k zápisu do 1. třídy pro školní rok 2021/2022

 

Kdo má jít k zápisu?

Milí rodiče, v letošním roce nás pravděpodobně nečeká tradiční zápis, ale v pozměněné podobě v souladu s opatřeními vydanými MŠMT a v souladu s právními předpisy. Bližší informace o průběhu  přijímacího řízení zjistíte na Vámi vybrané základní škole .

Povinná školní docházka ve školním roce 2021/2022 začíná pro děti narozené do 31. 8. 2015. K zápisu se opětovně dostaví i děti, kterým byl ve školním roce 2020/2021 udělen odklad povinné školní docházky.

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ

„MÁME RÁDI ZVÍŘATA, PROTOŽE JSOU CHLUPATÁ“

Den Země 2021, výtvarná soutěž, propozice

DALŠÍ VÝTVARNÁ SOUTĚŽ Z PROJEKTU: TAJEMNÝ SVĚT BAREV:

„FANTASTICKÁ ZVÍŘATA A STROJE“

1. kategorie –  MŠ, volitelný formát

termín práce : 3.  května 2021, vyhodnocení soutěže 12.5.2021

výstava prací ve Středisku volného času na Odstrčilové ulici:

12.5. – 12.6. 2021

 

BŘEZEN:

MĚSÍC KNIHY (MĚSÍC ČTENÁŘŮ)

KNIHOVNA MĚSTA OSTRAVY SLAVÍ STOLETÉ VÝROČÍ

POBOČKA DR. MARTÍNKA POŘÁDÁ ONLINE  SOUTĚŽ:

„KOUZELNÁ ŘÍŠE ZVÍŘAT“ od 1.3. do 28.3. – pracovní list pro předškoláky 

    21548-Kouzelny-svet-zvirat-predskolaci (1)

MÍSTO REGISTRACE STAČÍ UVÉST MŠ

MOŽNO ODEVZDAT E-MAILEM NA : hrabuvka.detske@kmo.cz

Vyplňte údaje: jméno, příjmení, MŠ, třída a napište Soutěž březen

DALŠÍ, NESOUTĚŽNÍ PRACOVNÍ LISTY KNIHOVNY VE SPOLUPRÁCI S MŠ

Předškoláci (3)

Předškoláci (4)

PODĚKOVÁNÍ: DĚKUJEME NAŠIM SKVĚLÝM DĚTEM ZA ODEVZDÁNÍ VÝROBKŮ NA VRBU: MATÝSKOVI, ADRIANCE, JONÁŠKOVI, EMIČCE S., SÁRINCE, ERIČKOVI A NATALCE. SUPER 7 STATEČNÝCH!!!

Milé děti naučte se nejen básničku, ale také samostatně poskládat vlaštovku nebo šipku z papíru!

TO TO UTÍKÁ (JAR. WYKRENT)

JARO, LÉTO, PODZIM ZIMA,

ČTYŘI ROČNÍ OBDOBÍ.

I KDYŽ ZIMA BÝVÁ PRIMA,

                              NIKDO Z NÁS SE NEZLOBÍ,

ŽE UŽ JARO ZLATÝM KLÍČKEM,

CESTU K LÉTU ODMYKÁ.

TAK PROČ TÁTA ŠEPTÁ MÁMĚ:

DĚVČE, TO TO UTÍKÁ!“

NA PROCHÁZCE

SLUNÍČKO SE DO KOČÁRKU SMĚJE NA TVÉ PANENKY,

PŘITOM JIM TIŠE ŘÍKÁ:“HOLKY, ROSTOU SNĚŽENKY.“

 

 

HRA :“ OHEŇ, VODA , BLESK “ -Děti si ji mohou zahrát s rodiči i sourozenci

       

 

„JARO, JARO, JARO UŽ JE TU

 

SNÍH SE MĚNÍ NA SNĚŽENKY, SLUNCE SYPE Z PENĚŽENKY

NA ZEM TISÍC ZLATÝCH DUKÁTŮ.

ZIMA, ZIMA, ZIMA UŽ JE PRYČ. VČELKA ŤUKÁ NA POUPATA, VLAŠTOVIČKA OD HOR CHVÁTÁ, V ZOBÁČKU NÁM NESE PETRKLÍČ.“

DISTANČNÍ VÝUKA – DĚTI SE NAUČÍ PÍSEŇ JAKO BÁSEŇ- DOMA S RODIČI

NÁVRHY ČINNOSTÍ PRO DĚTI A RODIČE DOMA:

1) NA NÁMĚSTÍ OSTRAVA-JIH BUDOU MÍT JEDNOTLIVÉ MATEŘSKÉ ŠKOLY SVOJI VRBU A PROSÍME RODIČE, ABY SE SVÝMI DĚTMI, UDĚLALY VÝROBEK K JARU NA ZAVĚŠENÍ NA NAŠI VRBU. DLE SVÉ FANTAZIE – Z PAPÍRU, VAJÍČKA…. TERMÍN DO 21.3. – UPŘESNÍME ODEVZDÁNÍ DO MŠ.

PRACUJTE , PROSÍM, NA SVÉ KNÍŽCE:“NEZNÁLEK NA MĚSÍCI“, ČTĚTE Z NÍ DĚTEM NA POKRAČOVÁNÍ, POVÍDEJTE SI S NIMI O PŘEČTENÉM

 3)PROCVIČUJTE S DĚTMI GRAFOMOTORIKU, UVOLŇOVÁNÍ RUKY NA PSANÍ-VZORY

4) TAKY SE PROTÁHNĚTE – JARNÍ CVIČENÍ 

 5)PRACUJTE S DĚTMI S ČASOPISEM „SLUNÍČKO“ BŘEZEN“ A PLŇTE JEDNOTL. ÚKOLY

Nápady, které děti ocení a budou je bavit :

Užitečné odkazy pro předškoláky

https://www.jak-spravne-psat.cz/priklady-spravneho-a-spatneho-psani/

https://www.detskestranky.cz/

https://www.predskolaci.cz/jaro-7/26273#more-26273

https://www.logopedonline.cz/logopedicke-pomucky/cviceni-ke-stazeni/

http://www.sikovny-cvrcek.cz/

https://www.tvorivedeti.cz/

http://krokotak.com/

https://www.detsky-web.cz/

https://www.napadyproanicku.cz/tvoreni-s-detmi/celorocne

PRO PŘEDŠKOLÁKY

Možnost bezplatného přístupu k interaktivní pracovní učebnici pro předškoláky. Do 30.4.2021 na odkazu zde

https://www.mediacreator.cz/mc/index.php?opentitle=Zapis_je_tu/Zapis_je_tu.mc

Po kliknutí na odkaz, který jsme vám uvedli, se dostanete hned na učebnici pro předškoláky „Zápis je tu“ Zde není nutná žádná registrace. Lze spustit na počítačích, i-padu, tabletu.

 

 

 

AKTUÁLNÍ INFORMACE

!!!DISTANČNÍ VÝUKA!!!

Vzhledem k nařízení vlády jsou od 1.3. 2021 do 21.3. 2021 MŠ uzavřeny.

Po dobu uzavření MŠ využijte následujících odkazů a námětů pro rozvoj jednotlivých složek vzdělávání:

1. Rozvoj zrakového rozlišování

https://cz.pinterest.com/pin/251357222930754006/

obrázkové čtení- dítě doplňuje slova do pohádky pomocí obrázků, které jsou v příběhu vyznačeny https://www.google.com/search?q=obr%C3%A1zkov%C3%A9+%C4%8Dten%C3%AD&tbm=isch&client=firefox-b-d&hl=cs&sa=X&ved=2ahUKEwisofuxq4zvAhVTw4UKHVgeC8cQrNwCKAF6BQgBEPQB&biw=1349&bih=644

co do řady nepatří – dítě si prohlédne obrázky a zakroužkuje/škrtne/vybarví ten, který do řady nepatří https://cz.pinterest.com/pin/786089309939335604/

skládání puzzle

2. Rozvoj sluchového rozlišování

určování první hlásky ve slovech – rodič řekne slovo a dítě určí, na jakou hlásku slovo začíná / opačný postup – rodič řekne hlásku a dítě vyjmenuje slova, která začínají na zadanou hlásku

rozklad slov na slabiky– společně s dítětem vytleskáváme slova na slabiky, dítě určí počet slabik

rýmy– říkáme slova, která se rýmují či ne a dítě určuje, zda se jedná o rým

3. Rozvoj předčtenářských dovedností

Opis krátkého slova – slovo napište na papír formátu alespoň A4 velkými tiskacími písmeny. Nechte dítě, ať si samo svým způsobem písmena opíše. Prohlédněte si spolu slovo, pojmenujte s dítětem písmena, rozložte slovo na slabiky, nechte dítě spočítat písmena. Můžete také určit 1. hlásku ve slově. Můžete spolu zkusit vymyslet rým na dané slovo.

Modelování písmen – napište dítěti velké tiskací písmeno na papír (ať je písmeno velké alespoň jako formát A6 nebo A5). – dítě může písmeno vymodelovat z plasteliny

Opis písmen do mouky – do pekáče nebo hlubokého plechu nasypejte mouku a nechte dítě podle předlohy prstem opsat zadané písmeno/ kreslit prstem obrázky.

4. Rozvoj myšlenkových operací

Třídění do skupin podle společného znaku – Nechte dítě, ať rozdělí např. plyšové hračky podle druhu – pejsky, medvídky, králíčky apod. na jednu hromádku. Obměnou mohou být další kritéria – stejná barva hraček, stejný tvar např. lego dílků apod.

Seřazování – Nechejte dítě, aby seřadilo např. plyšáky podle velikosti – od nejmenších po největší a poté naopak. Využít můžete také špejle nebo běžné předměty, které máte doma – např. aby dítě před odchodem z domu seřadilo boty rodičů a sourozenců podle velikosti a určilo největší a nejmenší.

Porovnávání – Dítě může porovnávat předměty podle velikosti, délky, počtu.

5. Rozvoj logického myšlení

Hádanky – vymyslete jednoduché hádanky – vyberte si jednoduchý předmět, krátce jej popište. Hádanky nemusí být veršované. Nechte dítě, aby poté vymyslelo hádanku vám.

K čemu slouží – ukažte dítěti předměty, které používáte v domácnosti, na zahradě, na chalupě apod. např. při vaření, při úklidu… Nechte dítě, ať vám vysvětlí, k čemu slouží.

6.Rozvoj tvořivosti, představivosti

Kreslení, modelování, stříhání, malování barvami

http://vytvarne-namety.cz/index.php/92-rocni-obdobi/jaro/945-pruhovany-hmyz

7. Rozvoj řeči

jazykolamy

 1. Strč prst skrz krk.
 2. Královna Klára na klavír hrála.
 3. Šel za mnou jeden Řek, a ten mi řek, abych mu řek, kolik je v Řecku řeckých řek. A já mu řek, že nejsem řek, abych mu řek, kolik je v Řecku řeckých řek,
 4. Pštros s pštrošicí a pštrosáčaty šli do pštrosačárny.
 5. Zvíře zařve, zvíře zavře.
 6. Máma má málo máku.
 7. Náš pan kaplan v kapli plakal.
 8. Kotě v bytě hbitě motá nitě.

rýmy

Rýmovačky naší Kačky | Albatrosmedia.cz

8. Předmatematická gramotnost

Počítání – nechte dítě ať spočítá vybrané předměty – např. všechny plyšové medvídky, všechna auta z autodráhy, všechny talíře u oběda apod.

Porovnávání počtu- rozdělte předměty do dvou hromádek, nechte dítě, aby spočítalo předměty v každé hromádce zvlášť a poté určilo, kde je více a kde je méně. (Dítě si může po spočítání hromádky počet znázornit na prstech) – hromádky tvořte tak, aby v každé nebylo více než  předmětů.

Stejný počet – Nechte dítě, aby nejprve spočítalo počet teček, poté má vybarvit právě tolik obrázků v řadě.

Není třeba využít pracovní list. Dítěti zadejte počet teček, které má na papír nakreslit, poté zvolte/nechte zvoli dítě typ obrázků, který nakreslí na zadaný počet.

      Předmatematické představy a počítání pro předškoláky - Mateřská škola Vybíralova 968       

ÚNOR

projekt na podporu nadaných dětí ,, TALENT ROZVÍJÍME OD MALA“

    VESMÍR

VE SPOLUPRÁCI S DĚTSKOU MENZOU ZA FINANČNÍ PODPORY MĚSTA OSTRAVY

JEDNÁ SE O ROZVOJ: tvořivosti, logiky, fantazie, paměti, využívání mozkové kapacity dětí.

VYUŽÍVÁME : DESKOVÉ HRY, PRACUJEME S LUPOU, DALEKOHLEDEM,SKLÁDÁNÍ PUZZLÍ, FOTOAPARÁTEM,ROBOTICOU VČELOU, S ATLASEM, PROHLÍŽENÍ ENCYKLOPEDIÍ        

           SOUTĚŽ DĚTÍ SPOLEČNĚ S RODIČI

                                          „RODINNÁ RAKETA“

První týden jsme se s dětmi zaměřili na seznámení  se Sluneční soustavou a to prostřednictvím úžasných encyklopedií o Vesmíru a prací na interaktivní tabuli. Učili jsme se také zacházet  s lupou.

Druhý týden jsme si vytvořili výstavku raket vytvořených rodiči a dětmi doma. V MŠ jsme si  rakety i  kosmonauty nejen namalovali, ale také konstruovali a sestavovali z různých stavebnic. 

DNE 11. 2. PANÍ ŘEDITELKA VYHODNOTILA SOUTĚŽ RODIČŮ A DĚTÍ:“ KOSMICKÝ MODEL“ A DĚTI SI OCENĚNÍ PŘEVZALY JAKO POSTAVA, ČI OBJEKT Z VESMÍRU. BYLI ZDE KOSMONAUTI, HVĚZDY, KOMETA, MĚSÍC, MIMOZEMŠŤANÉ, VESMÍR…

 OCENĚNÍ V PODOBĚ HRAČKY K ROZVOJI MYŠLENÍ ZÍSKALI:

1. MÍSTO ADRIANKA, DALŠÍ ALBERT, JONÁŠ, OLIVER A EMA M. VŠICHNI SI PAK PŘEVZALI DIPLOMY.

 TŘI, DVA, JEDNA, START V NAŠÍ RAKETĚ. A SVĚŘME SE DO RUKOU ODBORNÍKŮ:

KOSMONAUT

KOSMONAUTI NUTNO ŘÍCI, ŽE MUSÍ BÝT ODBORNÍCI.

ABY MOHLI ČÍM DÁL VÍC, LÉTAT NEJEN NA MĚSÍC.

PŘI SVÝCH CESTÁCH V RAKETÁCH, ZAMETAJÍ HVĚZDNÝ PRACH.

NEČINÍ JIM POTÍŽE, BÝT VE STAVU BEZTÍŽE

 

 

                                                                    

LEDEN 2021

ZAHRÁLI JSME SI NA TŘI KRÁLE V KORUNÁCH, KTERÉ SI DĚTI VYROBILY,   NAUČILI JSME SE PÍSEŇ „MY TŘI KRÁLOVÉ“ A DĚTI NAŠÍ TŘÍDY „HŘÍBEČEK“ NAVŠTÍVILI DĚTI OSTATNÍCH TŘÍD  A PŘEDVEDLI SE JIM JAKO TŘI KRÁLOVÉ.

 

 

        

                      

 

 

 

 

 

 

V TÉMATU : „PO VÁNOCÍCH“ SI DĚTI PŘINESLY DO MŠ HRAČKU, KTEROU NAŠLY POD STROMEČKEM A PREZENTOVALY SE S NÍ. TAK SE MEZI NIMI SPOLEČNÝM ZÁŽITKEM OPĚT UPEVNILO KAMARÁDSTVÍ A VÍCE JSME SE O SOBĚ NAVZÁJEM DOZVĚDĚLI.

ZVÍŘÁTKA V ZIMĚ

„ZVÍŘÁTKA V ZIMĚ“  S ENVIROMENTÁLNÍM ZAMĚŘENÍM NÁM PŘINESLA SPOUSTU MILÝCH BÁSNÍ A PÍSNÍ O ZVÍŘÁTKÁCH, ROZVÍJELI JSME ESTETICKÉ CÍTĚNÍ DĚTÍ A VZTAH KE ZVÍŘÁTKŮM MNOŽSTVÍM NOVÝCH POZNATKŮ O JEJICH ŽIVOTĚ.

ZAJÍC

ZAJÍC V BÍLÉM KOŽÍŠKU,BĚŽÍ DOLŮ Z VRŠÍČKU.

HUPKY TAM A HUPKY SEM, HLEDÁ DÍRU POD SNĚHEM.

ZAČALO HO V KRKU ŠKRÁBAT, PROTOŽE SI VZAL JEN KABÁT.

ALE ŽÁDNÉ BOTIČKY, NA ZAJEČÍ NOŽIČKY.

A TEĎ STŮNĚ AJ, AJ, AJ, MAMINKA MU VAŘÍ ČAJ,

Z LIPOVÉHO KVĚTU, ZASE BUDE K SVĚTU!

ZIMNÍ SPORTY

TÉMA: „ZIMNÍ SPORTY“ JSME SI PROŽILI HLAVNĚ VENKU NA SNĚHU, AŤ UŽ NA ZAHRADĚ MŠ NEBO NA VELKÝCH KOPCÍCH V OKOLÍ ŠKOLKY. SPOUSTU POZNATKŮ JSME ZÍSKALI TAKÉ PLNĚNÍM ÚKOLŮ NA INTERAKTIVNÍ TABULI V RÁMCI VÝUKOVÉHO PROGRAMU „BAREVNÉ KAMÍNKY“ SKVĚLÁ BYLA SPOLUPRÁCE S RODIČI V RÁMCI RODINNÉHO ODPOLEDNE V MŠ KDY RODIČE S DĚTMI POSTAVILI NA ZAHRADĚ MŠ VESELÉ SNĚHULÁKY! SOUTĚŽ BYLA VYHODNOCENA A 7 DĚTÍ DOSTALO ODMĚNY – REFLEXNÍ PÁSKY A REFLEXNÍ ZVÍŘÁTKA!!!

                     

V RÁMCI PROJEKTU BÁDÁŠ, BÁDÁME JSME SI NA ZAHRADĚ MŠ POSTAVILI ZE SNĚHU IGLÚ A V PRAXI JSME SE SEZNAMOVALI S VLASTNOSTMI SNĚHU.

 

ZÁŘÍ

,, TĚŠÍME SE DO ŠKOLKY ANEB VŠICHNI JSME KAMARÁDI“

 

                                                              1. den v mateřské škole po prázdninách

Nevadí, že nám první den lilo jako z konve, navštívili jsme „Dětský ráj“ a to jsme my!

                                 

                                    SPORTOVNÍ DEN TŘÍDY HŘÍBEK

 Hry dětí na volejbalovém hřišti, při odchodu do MŠ kluci prohlásili: „Bylo to fajn!“

        

ZDRAVÁ ŠKOLKA – zdravý životní styl

           Krásné počasí nám umožnilo pobyt na zahradě mateřské školy

                                     OSLAVA NAROZENIN VOJTÍŠKA A VENDULKY

Blahopřejeme a děkujeme rodičům za spolupráci v přípravě hostiny !!!

 

RODINNÝ DEN NA ZAHRADĚ MŠ S NÁPLNÍ SÁZENÍ LESNÍCH JAHOD

PLAVÁNÍ DĚTÍ S ,,ŽABIČKOU“

                                    ,,Máme tady podzim“

Básně: Dešťové kapičky, dostaly nožičky, ťapity, ťapity, ťapity ťap.

Běhaly po plechu, dělaly neplechu, ťapity, ťapity, ťapity ťap.

Nechoď tam, prší tam, je tam velké bláto,

upadneš, nevstaneš. budeš volat táto.

 

                                           30. září jsme byli na první lekci v ZUŠ

 ŘÍJEN

      Byl bohatý na zážitky. Na interaktivní tabuli jsme si vyzkoušeli plnit úkoly,,SKLIZEŇ BRAMBOR“ – učili se orientovat na ploše IT, seznámili se s počty do 6,rozvíjeli prostorovou orientaci.  Také jsme se převlékli do kostýmů a zahráli jsme si pohádku DÝNĚ. Odměnou nám byl potlesk ostatních dětí a paní učitelky.
20. října naši školku navštívili  lektoři z Dolní oblasti Vítkovic v rámci programu ,,Malý řemeslníci „. Vyzkoušeli jsme si práci se skutečnými řemeslnickými nástroji a vyrobili krásný dřevěný výrobek, který jsme si mohli vzít domů. A v rámci ZDRAVÉ ŠKOLKY  jsme si vyrobili ovocný salát a na odšťavňovači vytočili MRKVOVOU ŠŤÁVU

 

 

LISTOPAD

  

        „Listopad, listopad, lísteček mi na dlaň pad. Zlatý lístek z javora, zima už jde do dvora.

 

            Kromě tvořivé práce s listy a vytváření pěkného vztahu ke stromům, nás čeká téma:

„Ulice není žádná herna“

       a ve spolupráci s Policií ČR výtvarná soutěž s dopravním zaměřením. Tak s chutí do toho!

PROSINEC

                         „Poslyš čerte, Mikuláši a ty taky andílku, jakoupak mi letos dáte nadílku?“                        

                                                   

Děkujeme rodičům za krásnou spolupráci !!!

Kromě velkého Mikuláše jsme měli i tři krásné malé  Mikulášky, nespočet půvabných  andílků a čtyři hodné čertíky. Byl to úžasný zážitek a dospělí čertíci si to taky prima užili.

,,VÁNOČNÍ ČAS“

téma: „Těšíme se na Vánoce“ bylo vyplněno mnoha zajímavými činnostmi, včetně veselých básní, písní, koled, zdobení třídy i hry: „Půjdem spolu do Betléma“. Vše jsme si nafotili i natočili na video. Když Vánoce ve školce skončily, včetně vybalování dárečků, doma  Vánoce právě začínaly. Tak :

Krásné Vánoce přejí dětem i rodičům paní ředitelka a také  paní učitelka z třídy HŘÍBEČEK

 

 

 

 

   

 

       Těšíme se na Vás 4.ledna 🙂